Monday, June 27, 2011

Jak walczyć z trądzikiem i tłustą cerą

Dla wielu z nas to problem, TRĄDZIK co z nim zrobić?

Takie pozbywanie się go nie zawsze jest najlepsze, najważniejsze jest aby pamiętać o kilku rzeczach którę go zmniejszą  :)

1. Pij dużo wody przynajmniej 1,5 l (najlepiej 2l) dziennie, wejdzie Ci to w nawyk ale nasze ciało to 70% wody i to ile pijemy wpływa na wygląd skóry

2.Unikaj produktów do twarzy z alkoholem, czasami trudno ale trzeba próbować.

3.Toniki wybieraj nawilżające, łagodnie antybakteryjne 

4. Kremy kupuj tylko dla cery tłustej, nawilżające albo antybakteryjne, najlepiej jak mają witaminę A i C, albo minerały jak cynk, krzem czy magnez.

5.Kremy matujące strasznie wysuszją skórę więc używaj tylko wtedy kiedy bardzo potrzebujesz
 
6. Raz w tygodniu dobre są maseczki z glinki, ja używałąm do tej pory maseczki z żelem do mycia taka 3 w 1 garniera, jest super wygładza skórę, raz na tydzień nakładasz jako maseczke, codziennie myjesz, a dwa razy w tygodniu robisz peeling

 
7. Ważne jest aby myć twarz rano i wieczorem z brudów i potu, a jpo myciu nałóż tonik aby przywrócił naturalny stopień pH.

 
8. Toniki na przykłąd ziaji (są bardzo dobre, są bez alkoholu), powinny zawierać korę dębu, wyciąg z rumianku, pięciornika, aloesu, oczaru wirginijskiego lub skrzypu polnego wtedy są idealne dla ciebiei twojej skóry. Ja używam toniku ziaji z aloesu i nagietkowego.

 
9. Unikaj słońca na twarzy, używaj kremów z wysokim filtrem, tak nie można wysuszać skóry, możesz sobie na robić problemów które są nieodwracalne.

 
10. Unikaj cukier, czasami on może być przyczyną trądziku.

 
11.Unikaj stresu który nasila objawy trądzikowe.

 
12. Nie drap, nie zdrapuj strupków, nie wygniataj jeszcze pogarszasz sprawę, bakterię się wtedy rozsiewają i zostają blizny. 

2 comments:

  1. Zostałaś nominowana przeze mnie do zrobienia tagu , więcej info na blogu :)

    ReplyDelete